نورالژی عصب سه قلوی صورت trigeminal neuralgia

بازدید: 13

       نورالژی عصب سه قلوی صورت trigeminal neuralgia

این بیماری از شدیدترین دردهای شناخته­شده توسط بشر است که حمله درد معمولا ناگهانی و برق­آسا در حیطه یک یا دو شاخه عصب سه قلوی صورت اتفاق می­افتد. درد اغلب در یک طرف صورت اتفاق می­افتد و ناحیه چشم، دندان، فک و بینی را درگیر می­کند و گاهی فقط یک قسمت خاص صورت را درگیر می­کند .

این بیماری در اثر آسیب تدریجی عصب سه قلو به وجود می­آید. در بیشتر موارد علل خاصی برای آن نمی­توان پیدا کرد؛ ولی در نوع کمی از آن ممکن است همراه با یک بیماری دیگر بروز کند؛ مثل MS یا فشار عروقی روی عصب یا بیماری­های مخچه­ای. در طب غربی برای درمان این بیماری روش دارویی و جراحی مطرح است.

در طب سوزنی گوش یا بدن و مخصوصا کاشت سوزن­های نیمه دائمی گوش ممکن است نتایج متفاوتی از خود نشان دهد و این نتایج وابسته به منشأ بیماری و وضعیت کلی خود بیمار است. طب سوزنی گوش یا بدن در کنترل درد برخی از این بیماران می­تواند بسیار مفید باشد؛ مخصوصا اگر درد به روش دارویی جواب نداده باشد و بیمار دنبال جایگزین یا روش کمکی باشد.

 

 طب سوزنی دکتر مجید فداییط

طب سوزنی دکتر مجید فدایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>